شاید یکی از سوالاتی که اکثر افراد در ذهن خود داشته باشند، این باشد که چرا باید عکاسی یاد بگیریم و یادگیری عکاسی چه کاربردی برایشان دارد. عکاسی یک هنر است و یادگیری هر هنری نیازمند عشق و علاقه آن فرد به آن هنر می باشد، اگر عاشق این هنر هستید و دوست دارید زمان خود را برای یادگیری و موفقیت در آن بگذارید، باید عکاسی یاد بگیرید.

تو این مقاله کاربرد های مختلف عکاسی را می توانید به صورت کامل مشاهده کنید و با مزایای این هنر به صورت کامل آشنا شوید.

۱) ثبت خاطرات خانوادگی 

همه افراد در طول زندگی خود خاطرات مختلفی را در کنار خانواده خود تجربه می کنند، گذر زمان و تغییر و تحولات افراد خانواده در سنین مختلف می تواند یکی از جذاب ترین خاطرات زندگی هر شخصی باشد، یکی از دلایلی که باید عکاسی یاد بگیرید این است که بتوانید عکس های زیبا و جذابی از افراد خانواده خود ثبت کنید.

۲) ثبت مناسبت ها و رویداد ها 

ثبت رویداد ها و وقایع می تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که برای ثبت آن ها بهتر است عکاسی یاد بگیرید در طول زمان مناسبت های مختلفی مثل جشن تولد جشن عروسی جشن فارغ التحصیلی و … برای هر فردی رخ می دهد که بهتر است شما برای ثبت این خاطرات عکاسی یاد بگیرید و عکس های با کیفیتی را از رویداد های مختلف زندگی خود ثبت کنید.

۳) کسب درآمد 

حرفه ای شدن در هنر عکاسی می تواند برای شما درآمد قابل توجه ای ایجاد کند، عکاسی شاخه های مختلفی دارد و اگر شما در هر کدام از شاخه های آن حرفه ای شوید می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

اگر می خواید از طریق عکاسی درآمد خوبی بدست آورید بهتر است همین الان شروع کنید یکی از شاخه های عکاسی را یاد بگیرید و وارد بازار کار این رشته شوید.

۴) تولید محتوا 

اگر شما قصد دارید در فضای مجازی محصولی را به فروش برسانید یکی از راه هایی که می توانید اعتماد مشتریان خود را بدست آورید ارائه تصاویر با کیفیت هست، خیلی از موقع پیش می آید که فرد یا سازمانی محصول با کیفیتی دارد ولی تصاویر که در سایت یا شبکه های اجتماعی از آن محصول ارائه می دهد، بی کیفیت هستند، بنابراین این ذهنیت برای مشتری به وجود می آید، که محصول کیفیت ندارد پس برای تولید محتوا و فروش محصول خود در فضای مجازی باید عکاسی یاد بگیرید.

۵) کاهش هزینه 

اگر شما فروشنده یک محصول در فضای مجازی هستید و یا قصد ثبت خاطرات خانوادگی خود را دارید بهتر است خودتان عکاسی را یاد بگیرید چون در غیر این صورت مجبور هستید برای گرفتن عکس از یک عکاس یا آتلیه دار کمک بگیرید و این مورد برای شما هزینه زیادی دارد اگر شما خودتان عکاسی را یادبگیرید می توانید علاوه بر کسب درآمد هزینه های خود را تا حدود زیادی کاهش دهید.

۶) برند سازی شخصی

هر چند امروزه عکس گرفتن با تلفن شخصی برای افراد کار راحتی است، اما به راحتی می توان فرق بین یک عکس حرفه ای که توسط یک عکاس گرفته شده را با یک عکس مبتدی پیدا کرد. اگر قصد دارید در فضای مجازی روی برند سازی شخصی خود کار کنید بهتر است خودتان عکاسی یاد بگیرید و از تمام رویداد های و لوکیشن های مورد نظر خود عکس ثبت کنید.

۷) ثبت عکس های اختصاصی در فضای مجازی

امروزه مشاهده می کنید که وقتی یک رویدادی در کشور رخ می دهد، همه افراد عکس های تکراری از آن رویداد را در فضای مجازی خود منتشر می کنند و یا زمانی که شخصی می خواد محصولی را در فضای مجازی بفروشند، معمولا عکس های آن محصول را از سایت رقیب خود کپی می کند، اما بهتر است بدانید که بزرگ ترین موتور جستجو یعنی گوگل  طبق الگوریتمی که در فضای مجازی دارد امتیاز بیشتری به سایت هایی می دهد که عکس های اختصاصی را خودشان تولید می کنند و عکس کپی ندارند. بنابراین اگر می خواهید درباره مسائل ترند و مطرح مطلبی را منتشر کنید بهتر است خودتان عکاسی یاد بگیرید و عکس های اختصاصی خود را ثبت کنید.

 

خوب دوستان عزیزم تو این مقاله سعی کردم ۷ تا از مهم ترین دلایلی که افراد باید خودشان عکاسی را یاد بگیرند را بهتون بگم. امید وارم اگر به این هنر علاقه دارید همین الان اولین قدم را بردارید و آموزش دوره های عکاسی یاد بگیرید. اگر هم عکاس هستید و تجربه ای در این زمینه داشتید، می تونید نمونه کار های خودتون را در پلتفرم قاب تو به اشتراک بگذارید، تا علاوه بر کسب درآمد روی برند سازی شخصی خودتون کار کنید.