عکاس ها

عکاس ها

عکاس کیست ؟

عکاس شخصی است که با کسب اطلاعات و مهارت کافی درباره عکاسی می تواند با گرفتن عکس از اشخاص و اشیاء مختلف تصاویر آن ها را برای  شما ثبت کند تا همیشه بتوانید آن تصاویر را در زمان های مختلف برای موارد مختلف استفاده کنید عکاس یک فرد هنرمند است با ترکیب مهارت و خلاقیت خود می تواند تصاویر بی نظیری را برای شما ثبت کند.

برای عکاس بودن باید چه کرد؟

برای عکاس بودن مثل هر هنری ابتدا باید مهارت کسب کرد البته قبل از کسب مهارت باید به این نکته توجه کنید اگر تو زمینه عکاسی مهارت داشته باشید ولی علاقه ای به عکاسی نداشته باشید نمی توانید در عکاسی حرفه ای شود پس بعد از این که مطمئن شدید به عکاسی علاقه مند هستید می توانید در یک آموزشگاه خوب ثبت نام کنید و مهارت های عکاسی را یاد بگیرید و بعد با توجه به نیاز های خود تجهیزات لازم برای عکاسی خود را تهیه کنید برای آموزش مهارت های عکاسی می تواند در آموزشگاه دیدنگار ثبت نام کنید و برای مشاوره و خرید تجهیزات عکاسی می توانید به فروشگاه دیدنگار مراجعه کنید.

خصوصیات یک عکاس خوب

 • عاشق عکاسی باشد
 • مهارت های عکاسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید
 • برند سازی شخصی برای کار خود داشته باشد
 • اطلاعات خود را در زمینه عکاسی به روز نگه دارد
 • رزومه حرفه ای داشته باشد
 • تجهیزات مناسب عکاسی داشته باشد
 • صبور و با حوصله باشد
 • با تجربه باشد
 • دارای روابط عمومی خوب برای ارتباط با مشتری باشد
 • اطلاعات کافی درباره حوزه کاری خود داشته باشد
 • با تبلیغات در فضای مجازی آشنایی داشته باشد

دوربین عکاس

دوربین عکاس مهم ترین وسیله کاری برای عکاس محسوب می شود بهتر است دوربین عکاس از نظر فنی جز به روز ترین دوربین ها با امکانات عالی باشد برای تهیه دوربین عکاس می توانید به صورت رایگان از مشاوران دیدنگار مشاوره بگیرید.

درآمد عکاس

فاکتور های مختلفی برای میزان درآمد عکاسی وجود دارد درآمد عکاس ها با توجه به سابقه کاری استان و شهر  مهارت ها و تجهیزات عکاسی متغییر است به طور میانگین حداقل درآمد ماهانه یک عکاس ۵ میلیون و حداکثر حدود ۷۰ میلیون تومان می باشد مهم ترین نکته ای که بعد از کسب مهارت عکاسی  می تواند بر روی درآمد عکاس تاثیر گذار باشد مهارت های ارائه شغلی به مشتریان هدف می باشد یک عکاس هر چقدر هم که حرفه ای باشد اگر نتواند روی برند سازی شخصی خود کار کند و نمونه کار های مناسب برای ارائه به مشتریانش نداشته باشد نمی تواند درآمد عالی داشته باشد پس مهم ترین نکته ای که باید برای کسب درآمد از شغل عکاسی در نظر بگیرید برند سازی و تبلیغات خدمات عکاسی هست که می توانید به مخاطب هدف خود ارائه دهید. برای تبلیغات و برند سازی شخصی و افزایش درآمد خود می توانید در قاب ثبت نام کنید و نمونه کار های خود را برای مشتریان خود قرار دهید تا درآمد بیشتر ی کسب کنید .

شغل عکاس

عکاسی یک هنر است و می تواند برای افراد متخصص و علاقه مند به عنوان شغل اصلی محسوب شود  شغل عکاسی برای افراد حرفه ای و علاقه مند می تواند یک شغل پر درآمد محسوب شود افرادی که در شغل عکاسی هستند معمولا به دو صورت کسب درآمد می کنند یا به صورت شخصی برای خود کار می کنند و یا یک آتلیه برای ارائه خدمات خود دارند و می توانند با تبلیغات خدمات خود درآمد خود را افزایش دهند آتلیه داران معمولا با تبلیغات آتلیه خود در محله های اطراف خود خدمات خود را معرفی می کنند اما مشکلی که همیشه افرادی که در شغل عکاسی  هستند با آن مواجه بودند ناشناخته بودن عکاسان که برای خودشان کار می کنند هست یک عکاسی که می خواهد در شغل عکاسی کسب درآمد کند باید برای خود یک رزومه آنلاین داشته باشد تا هر فردی که نام او را در اینترنت جستجو کرد بتواند نمونه کار های او را مشاهده کند قاب یک فضای حرفه ای برای عکاسان و آتلیه داران در سراسر کشور ایجاد کرده است تا هر شخصی در هر شهر و استانی که هست به راحتی بتواند لیست عکاسان و آتلیه داران اطراف خود را مشاهده کند و با خدمات و تعرفه های آن ها برای عکاسی آشنا شود.

حقوق عکاس

حقوق عکاس معمولا یک مبلغ ثابت نمی باشد و بسته به بازه های زمانی مختلف و شهر و استانی که عکاس در آن حضور دارد می تواند متغییر باشد مثلا یک عکاس که در زمینه عکاسی عروسی فعالیت می کند معمولا در تابستان و عید حقوق بیشتری دریافت می کند.

عکاسی چیست؟

عکاسی هنری است که با ترکیب مهارت و علاقه می تواند تصاویر بی نظیری از اشیا و اشخاص مختلف را ثبت کند.

استخدام عکاس

خیلی از شرکت ها و سازمان ها دوست دارند برای گرفتن عکس های حرفه ای از محصولات خود استخدام عکاس داشته باشند قاب یک فضای تبلیغاتی گسترده برای عکاسان که می خواهند استخدام شوند است عکاسان برای استخدام به عنوان عکاس می توانند رزومه و نمونه کار های خود را به صورت کامل در قاب قرار دهند تا کارفرمایان بتوانند لیست عکاسان شهر و استان خود را مشاهده و برای استخدام با آن ها در ارتباط باشند.

استخدام عکاس مبتدی 

استخدام عکاس های حرفه ای ممکن است هزینه ی زیادی را برای کارفرمایان داشته باشد و خیلی از  کارفرمایان ترجیح می دهند برای کاهش هزینه خود استخدام عکاس مبتدی را جایگزین استخدام عکاس حرفه ای کنند البته در بعضی از مواقع عکاسان مبتدی هستند که مهارت هایی بالایی دارند ولی چون سابقه کار ندارند با هزینه مناسب کار عکاسی و فیلم برداری را برای شرکت های مختلف انجام می دهند.

استخدام عکاس حرفه ای

برای استخدام شدن به عنوان یک عکاس حرفه ای  باید علاوه بر کسب مهارت های عکاسی تجهیزات  حرفه ای عکاسی را داشته باشید و سپس نمونه کار های خود را در فضای مجازی قرار دهید و بر روی  برند سازی شخصی خود کار کنید استخدام عکاس حرفه ای مزایا و معایب خود را دارد مهم ترین مزیت استخدام عکاسی حرفه ای افزایش کیفیت عکس ها و فیلم های مورد نیازتان هست ولی مشکلی که  دارد هزینه بالای استخدام عکاس حرفه ای می باشد .

استخدام عکاس در صدا و سیما

استخدام به عنوان عکاس در صدا سیما به عنوان یک سازمان دولتی مزایای مختلفی را برای شما دارد شما برای استخدام در صدا و سیما به عنوان عکاس می توانید از طریق سایت هایی که آگهی استخدام صدا و سیما را قرار می دهند رزومه پر کنید و درخواست استخدام خود را برای آن ها بفرستید اگر شما به عنوان یک عکاس در صدا سیما استخدام شوید می توانید درآمد خوبی داشته باشید و برای خود یک روزمه حرفه ای داشته باشید .

درخواست عکاس

اگر شما یک پروژه عکاسی داشته باشید و یا مراسم خانوادگی داشته باشید که تمایل به ثبت تصاویر یا فیلم های خود با قیمت مناسب داشته باشید بهتر است درخواست عکاس را در استان و شهر خود داشته باشید اما برای درخواست عکاس شما باید عکاسی را انتخاب کنید که نزدیک شهر محل زندگی شما سکونت دارد برای انتخاب عکاس در شهر خود می توانید در قاب اسم استان و شهر خود را وارد کنید تا به شما لیست کامل عکاسانی که در شهر خودتون هست نمایش دهد و سپس درخواست عکاسی را برای عکاس مورد نظرتون بدهید.

عکاس ارزان

برای پیدا کردن عکاس ارزان می توانید در قاب شهر مورد نظرتون را انتخاب کنید و سپس لیست قیمت عکاسان شهر خودتون را مشاهده کنید تا بتوانید یک عکاس ارزان برای کار خود پیدا کنید .

عکاس حرفه ای 

برای پیدا کردن عکاس حرفه ای می تونید در قاب نمونه کار ها و رزومه عکاسان شهر خود را برسی کنید و با توجه به امتیاز عکاسان بهترین عکاس حرفه ای را برای پروژه خود انتخاب کنید.

عکاس به چه چیز هایی نیاز دارد؟

 • مهارت های عکاسی
 • تجهیزات عکاسی
 • مهارت معرفی خود در فضای مجازی برای برند سازی شخصی
 • داشتن نمونه کار عکاسی
 • داشتن رزومه آنلاین
 • مهارت های تبلیغاتی برای معرفی خدمات خود
 • مهارت های ادیت عکس با نرم افزار های مختلف

در عکاسی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 • نور مناسب
 • تجهیزات مناسب و حرفه ای
 • فضای عکاسی
 • بک گراند عکاسی
 • زاویه دید مناسب

 

سایت ثبت نام عکاس

سایت دیدنگار یک فضایی به نام قاب را برای ثبت نام عکاسان و آتلیه داران فراهم کرده است شما در این سایت می توانید اطلاعات کاری و نمونه کار های خود را برای خود ثبت کنید مزیت که سایت ثبت نام عکاس برای عکاسان دارد این است که می تواند بازار کارشان را گسترش دهد و در نتیجه عکاسان با ثبت رزومه شغلی خود در سایت ثبت نام عکاس می توانند علاوه بر داشتن رزومه آنلاین و ثبت عکس ها به نام خودشان درآمد خود را افزایش بدهند.

ثبت عکس به نام عکاس

یکی از مشکلاتی که می تونه برای خیلی از عکاس ها دقدقه باشه اینه که وقتی یک عکس می گیرند و اونو تو فضای مجازی منتشر می کنند کسی اون عکس به نام خودش ثبت نکنه و برای همیشه آن عکس به نام خودشان باشد ولی مشکلی که همه شبکه های اجتماعی دارند ناپایدار بودن آن ها در زمان های مختلف است قاب این مشکل برای عکاس ها حل کرده و فضایی در اختیار عکاسان قرار داده که می تونند ثبت عکس به نام عکاس را تجربه کنند و برای همیشه آن عکس را به نام خودشان ثبت کنند.

ثبت نام عکاس ورزشی

اگر شما یک عکاس ورزشی هستید و قصد دارید به صورت تخصصی در زمینه عکاسی ورزشی فعالیت کنید بهتر است در قاب ثبت نام عکاس ورزشی را انجام دهید تا هر کسی در هر جای ایران به دنبال عکاس ورزشی بود بتواند نمونه کار های شما را مشاهده و باهاتون همکاری کنه.

ثبت نام عکاس خبری

عکاسان خبری معمولا روحیات و علاقه مندی های خاص خود را دارند برای اینه که نام خود را جز عکاسان خبری ایران ثبت کنید می توانید به بخش ثبت نام عکاس خبری در قاب مراجعه نمایید از این به بعد هر شخصی به دنبال یک عکاس خبری باشد می تواند به راحتی با شما در ارتباط باشد و برای عکس های خبری خود از هنر شما  در عکاسی کمک می گیرد.

 

آتلیه عکاسی چیست؟

آتلیه عکاسی به فضایی گفته می شود که افراد برای گرفتن انواع عکس ها خود مثل عکاسی نوزاد و کودک عکاسی خانوادگی عکاسی عقد و عروسی خانوادگی و فارغ التحصیلی به آن مراجعه می کنند. در این فضا عکس ها با بهترین کیفیت گرفته می شود و سپس بسته به درخواست مشتری ها چاپ می شود و یا با استفاده از عکس ها کلیپ های ویدیویی ساخته می شود و به مشتری ارائه می گردد.

سایت آتلیه عکاسی

زمانی که در گوگل به دنبال آتلیه عکاسی می گردید سایت های آتلیه عکاسی مختلفی را مشاهده می کنید که هر کدامشان خدمات مختلفی را ارائه می کنند اما گاهی انتخاب کردن بهترین سایت آتلیه عکاسی برای مشتریان سخت می باشد در این موارد بهتر است از پلتفرم هایی که اطلاعات کاملی درباره همه آتلیه دارند استفاده کنید در این سایت های شما می توانید امکانات و نمونه کار های آتلیه های مختلف را مشاهده کنید و بعد بر اساس نظر سایر مشتریان و امتیازی که آن آتلیه دارد بهترین سایت آتلیه عکاسی  را برای دریافت خدمات انتخاب کنید .

خدمات آتلیه عکاسی

خدمات آتلیه عکاسی در آتلیه های مختلف متفاوت می باشد و مشتریان می توانند بر اساس نیاز های خود آتلیه عکاسی مورد نظرشون انتخاب کنند این خدمات شامل عکاسی کودک عکاسی نوزاد عکاسی زوج عکاسی تبلیغاتی عکاسی خانوادگی عکاسی پرتره عکاسی صنعتی ادیت عکس ادیت فیلم ساخت کلیپ فیلم برداری با هلی شات و … می باشد

آتلیه عکاسی با قیمت مناسب 

قیمت آتلیه بر اساس فاکتور های مختلف متفاوت می باشد این فاکتور ها شامل مواردی مثل استان و شهر سابقه آتلیه میزان تخصصی بودن تجهیزات آتلیه منطقه فضای کاری و کیفیت خدمات و متفاوت هستند برای پیدا کردن آتلیه عکاسی با قیمت مناسب می توانید در قاب اسم استان و شهر مورد نظرتون انتخاب کنید و خدمات و هزینه آتلیه عکاسی را در شهر مورد نظرتون مشاهده کنید.

چگونه آتلیه عکاسی راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی آتلیه عکاسی بهتر است ابتدا طرح توجیهی برای آتلیه عکاسی خود داشته باشید و در آن به صورت کامل خدمات مزیت رقابتی و هزینه هایی که باید برای راه اندازی آتلیه عکاسی پرداخت کنید را مشخص کنید چون در خیلی از موارد پیش می آید که افراد آتلیه عکاسی تاسیس می کنند ولی چون مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود ندارن نمی تونند در آمد مناسب کسب کنند بعد از نوشتن طرح توجیهی آتلیه شما باید مجوز تاسیس آتلیه را دریافت کنید سپس مکان مورد نظر خودتون را برای تاسیس آتلیه انتخاب کنید و بعد دکوراسیون آتلیه عکاسی بچینید و تجهیزات خود را برای راه اندازی آتلیه عکاسی تهیه کنید بعد از اتمام این مراحل حالا نیاز دارید که مشتری جذب کنید برای این کار می توانید داخل شهر محل سکونت خود تبلیغات آتلیه عکاسی را داشته باشید تا آتلیه عکاسی شما به درآمد برسد.

وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی

یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای راه اندازی آتلیه عکاسی انجام دهید تهیه وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی می باشد. وسایل آتلیه عکاسی شامل دوربین سه پایه رینگ لایت فلاش رفلکتور فون عکاسی و … می باشد که بهتر است با بهترین کیفیت خریداری شود پیشنهاد می کنم قبل از تهیه وسایل آتلیه عکاسی از مشاوران فروشگاه دیدنگار مشاوره بگیرید تا با توجه به بودجه مورد نظرتون بهترین محصولات به شما معرفی کنند.

قیمت دکور آتلیه عکاسی

قیمت دکور آتلیه عکاسی با توجه به میزان فضا و کیفیت دکوراسیون می تواند متغییر باشد اگر آتلیه عکاسی شما در محلی است که چندین آتلیه دیگر وجود دارد بهتر است برای داشتن دکور جذاب آتلیه وقت و هزینه بزارید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب آتلیه خود کنید استفاده از دکور های فانتزی دست ساز جذاب می تواند قیمت دکور آتلیه عکاسی شما را تا حدود زیادی کاهش دهد.

وام آتلیه عکاسی چقدر است ؟ 

وام آتلیه عکاسی با توجه به خدمات آتلیه عکاسی در زمان های مختلف متغییر است و هر ساله مبلغش تغییر می کند برای دریافت وام آتلیه عکاسی می توانید به بانک مراجعه کنید و وام آتلیه عکاسی دریافت کنید و یا به سایت اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مراجعه نمایید

شرایط اخذ وام برای آتلیه عکاسی

برای دریافت وام آتلیه عکاسی می توانید به انجمن عکاسان و فیلمبرداران مراجعه نمایید شما با داشتن مدرک فنی و حرفه ای و جواز کسب آتلیه عکاسی می توانید برای دریافت وام آتلیه عکاسی اقدام نمایید.

نرم افزار های آتلیه عکاسی 

 • ادوبی لایت روم
 •  Skylum Luminar
 • فتوشاپ
 • Capture One
 • On1 Photo RAW
 •  Coral PaintShop Pro
 • ACDSee Photo Studio Ultimate
 •  Gimp
 •  Canva
 •  PicMonkey
 • Pixlr Editor
 • Snappa
 •  PortraitPro
 • Fotor
 •  DxO Optics Pro 10
 • Serif Affinity Photo

 

نحوه گرفتن مجوز برای آتلیه عکاسی

در سایت اتحادیه عکاسی می توانید شرایط و نحوه گرفتن مجوز برای آتلیه عکاسی را به صورت کامل مشاهده نمایید.

نمونه فرم قرار داد آتلیه عکاسی 

یکی از مهم ترین مواردی که در همه شغل های خدماتی  باید برای جلب رضایت انجام شود نوشتن قرار داد کامل و مشخص کردن جزئیات پروژه است در صنف عکاسی هم مشابه سایر اصناف باید هر واحد کاری یک نمونه فرم قرار آتلیه عکاسی داشته باشد تا بتواند همه جزئیات پروژه را در آن مکتوب نماید متن قرار داد آتلیه عکاسی باید در ۲ نسخه تهیه شود و یک نسخه آن دست آتلیه دار و نسخه دیگر باید به مشتری ارائه گردد.

لوازم نورپردازی آتلیه عکاسی

مهم ترین عامل کیفیت عکاسی و فیلمبرداری در آتلیه عکاسی نورپردازی در فضای آتلیه می باشد لوازم نور پردازی آتلیه عکاسی شامل رینگ لایت فلاش سافت باکس رفلکتور و … می باشد. بهتر است برای تهیه لوازم نور پردازی آتلیه عکاسی دقت کافی داشته باشید تا بهترین تجهیزات را برای نور پردازی آتلیه عکاسی خود تهیه کنید.

مراحل راه اندازی آتلیه عکاسی

نوشتن طرح توجیهی

گرفتن جواز کسب

انتخاب مکان

تهیه تجهیزات مورد نیاز آتلیه

تبلیغات برای جذب مشتری

میزان درآمد آتلیه عکاسی

میزان درآمد آتلیه عکاسی می تواند بر اساس فاکتور های مختلف مثل تخصص تیم آتلیه سابقه کاری برند سازی دکوراسیون داخلی و محل تاسیس آتلیه عکاسی متغییر باشد. مثلا ممکن است یک آتلیه عکاسی در یک شهر کوچک ماهانه ۳۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک آتلیه بزرگ در بالاترین منطقه تهران که دارای سابقه کاری بالا هست ماهانه بیش از ۵ میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

فضای آتلیه عکاسی

فضای آتلیه عکاسی بهتر است بزرگ باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی در فضا آتلیه عکس های زیبا و جذاب بگیرند  همچنین دکوراسیون فضای آتلیه عکاسی باید به صورتی باشد که بتوان برای عکاسی خانوادگی عکاسی نوزاد و عکاسی زوج از آن استفاده کرد.

 استفاده از وسایل دست دوم برای آتلیه عکاسی

اگر تازه آتلیه عکاسی خود را راه اندازی کردید و بودجه زیادی برای خرید تجهیزات آتلیه عکاسی ندارید پیشنهاد استفاده از وسایل دست دوم برای آتلیه عکاسی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد با این کار هزینه ای که شما باید برای خرید تجهیزات آتلیه در نظر بگیرید تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند.

طراحی دفتر آتلیه عکاسی

اولین جایی که مشتری شما برای عقد قرار داد با آتلیه می بیند دفتر کار شما در آتلیه می باشد بنابراین شما باید زمان و هزینه مناسبی را برای طراحی دفتر آتلیه عکاسی در نظر بگیرید تا بتوانید تعداد مشتریان خود را افزایش و درآمد خوبی کسب کنید.

طرح توجیهی آتلیه عکاسی

طرح توجیهی یا بیزنس پلن مهم ترین قسمت راه اندازی هر کسب و کاری می باشد بسیاری از کسب و کار ها بودند که بدون داشتن طرح توجیهی کار خود را شروع کرده اند و بعد از چند مدت با شکست رو به رو شدند و زمان و هزینه خود را به هدر داده اند برای راه اندازی آتلیه عکاسی هم مهم ترین گام این است که یک طرح توجیهی برای آتلیه عکاسی داشته باشید و جزئیات کامل کار خود را به صورت کامل شرح دهید تا بتوانید میزان سرمایه گزاری و میزان درآمد و زمان لازم برای کسب سود را در کسب و کار خود مشخص کنید.

طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی 

اولین چیزی که مخاطبین شما با ورود به آتلیه عکاسی شما مشاهده می کند ظاهر آتلیه عکاسی می باشد بنابراین شما باید زمان و هزینه مناسب برای طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی خود در نظر بگیرید بهتر است دکوراسیون آتلیه عکاسی شما یک دکور خاص و متناسب با عکاسی باشد تا برای مشتریان جذابیت ایجاد کند.

دریافت مجوز آتلیه عکاسی

برای داشتن یک آتلیه عکاسی حرفه ای بهتر است که ابتدا برای دریافت مجوز آتلیه عکاسی اقدام کنید. برای گرفتن جواز کسب آتلیه عکاسی هم می توانید به سایت انجمن عکاسان و فیلمبرداران مراجعه کنید و لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن جواز کسب آتلیه را مشاهده و آن ها را تهیه کنید تا بتوانید جواز کسب آتلیه خود را بگیرید.

آتلیه عکاسی حرفه ای

یک آتلیه عکاسی حرفه ای باید ۲ ویژگی مهم داشته باشد اولین و مهم ویژگی یک آتلیه عکاسی حرفه ای داشتن عکاسان حرفه ای و متخصص می باشد و دومین ویژگی مورد نیاز هر آتلیه عکاسی حرفه ای مجهز بودن به به روز ترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری است این ۲ ویژگی مکمل هم هستند و وجود هر کدام از این ویژگی ها برای داشتن آتلیه عکاسی حرفه ای ضروری می باشد.

جذب مشتری برای آتلیه عکاسی

بعد از راه اندازی هر کسب و کاری یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر گرفته شود جذب مشتری می باشد اگر هر کسب و کاری به هر دلیلی در این مرحله موفق نباشد به جرات می توان گفت که آن کسب و کار بعد  از مدتی شکست می خورد در صنف آتلیه عکاسی هم یکی از مهم ترین بخش هایی که وجود دارد جذب مشتری برای آتلیه عکاسی می باشد که باید با تبلیغات مناسب و برند سازی خوب مشتریان آتلیه عکاسی خود را افزایش دهید تا بتوانید درآمد خوبی داشته باشید.

ایده برای آتلیه عکاسی

اگر شما قصد دارید یک آتلیه عکاسی داشته باشید بهتر است ابتدا چند ایده برای آتلیه عکاسی خود در نظر بگیرید تا بتواند کسب و کار  خود ر ا جذاب تر کنید این که شما  صرفا یک آتلیه معمولی داشته باشید و خدمات معمولی ارائه دهید نمی تواند در  طولانی مدت برای شما سود دهی بالایی داشته باشد شما باید کاری کنید که مشتریان خودشون درباره آتلیه شما با یکدیگر صحبت کنند مثلا آتلیه عکاسی شما باید جوری باشد که اگر در یک شهر چندین آتلیه وجود داشت شما با ارائه مزیت های رقباتی که دارید بتوانید بیشترین سهم بازار را داشته باشید

چند ایده برای آتلیه عکاسی

 • امکان داشتن مشاوره رایگان برای مشتریان
 • برگزاری سمینار های عکاسی با موبایل
 • امانت دادن تجهیزات عکاسی
 • برگزاری سمینار ژست عکاسی
 • داشتن دکور جذاب
 • داشتن خدمات خاص در آتلیه
 • ارائه کوپن تخفیف به مشتریان برای مراجعه بعدی به آتلیه