آتلیه داران

آتلیه داران

آتلیه عکاسی چیست؟

آتلیه عکاسی به فضایی گفته می شود که افراد برای گرفتن انواع عکس ها خود مثل عکاسی نوزاد و کودک عکاسی خانوادگی عکاسی عقد و عروسی خانوادگی و فارغ التحصیلی به آن مراجعه می کنند. در این فضا عکس ها با بهترین کیفیت گرفته می شود و سپس بسته به درخواست مشتری ها چاپ می شود و یا با استفاده از عکس ها کلیپ های ویدیویی ساخته می شود و به مشتری ارائه می گردد.

سایت آتلیه عکاسی

زمانی که در گوگل به دنبال آتلیه عکاسی می گردید سایت های آتلیه عکاسی مختلفی را مشاهده می کنید که هر کدامشان خدمات مختلفی را ارائه می کنند اما گاهی انتخاب کردن بهترین سایت آتلیه عکاسی برای مشتریان سخت می باشد در این موارد بهتر است از پلتفرم هایی که اطلاعات کاملی درباره همه آتلیه دارند استفاده کنید در این سایت های شما می توانید امکانات و نمونه کار های آتلیه های مختلف را مشاهده کنید و بعد بر اساس نظر سایر مشتریان و امتیازی که آن آتلیه دارد بهترین سایت آتلیه عکاسی  را برای دریافت خدمات انتخاب کنید .

خدمات آتلیه عکاسی

خدمات آتلیه عکاسی در آتلیه های مختلف متفاوت می باشد و مشتریان می توانند بر اساس نیاز های خود آتلیه عکاسی مورد نظرشون انتخاب کنند این خدمات شامل عکاسی کودک عکاسی نوزاد عکاسی زوج عکاسی تبلیغاتی عکاسی خانوادگی عکاسی پرتره عکاسی صنعتی ادیت عکس ادیت فیلم ساخت کلیپ فیلم برداری با هلی شات و … می باشد

آتلیه عکاسی با قیمت مناسب 

قیمت آتلیه بر اساس فاکتور های مختلف متفاوت می باشد این فاکتور ها شامل مواردی مثل استان و شهر سابقه آتلیه میزان تخصصی بودن تجهیزات آتلیه منطقه فضای کاری و کیفیت خدمات و متفاوت هستند برای پیدا کردن آتلیه عکاسی با قیمت مناسب می توانید در قاب اسم استان و شهر مورد نظرتون انتخاب کنید و خدمات و هزینه آتلیه عکاسی را در شهر مورد نظرتون مشاهده کنید.

چگونه آتلیه عکاسی راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی آتلیه عکاسی بهتر است ابتدا طرح توجیهی برای آتلیه عکاسی خود داشته باشید و در آن به صورت کامل خدمات مزیت رقابتی و هزینه هایی که باید برای راه اندازی آتلیه عکاسی پرداخت کنید را مشخص کنید چون در خیلی از موارد پیش می آید که افراد آتلیه عکاسی تاسیس می کنند ولی چون مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود ندارن نمی تونند در آمد مناسب کسب کنند بعد از نوشتن طرح توجیهی آتلیه شما باید مجوز تاسیس آتلیه را دریافت کنید سپس مکان مورد نظر خودتون را برای تاسیس آتلیه انتخاب کنید و بعد دکوراسیون آتلیه عکاسی بچینید و تجهیزات خود را برای راه اندازی آتلیه عکاسی تهیه کنید بعد از اتمام این مراحل حالا نیاز دارید که مشتری جذب کنید برای این کار می توانید داخل شهر محل سکونت خود تبلیغات آتلیه عکاسی را داشته باشید تا آتلیه عکاسی شما به درآمد برسد.

وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی

یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای راه اندازی آتلیه عکاسی انجام دهید تهیه وسایل مورد نیاز برای آتلیه عکاسی می باشد. وسایل آتلیه عکاسی شامل دوربین سه پایه رینگ لایت فلاش رفلکتور فون عکاسی و … می باشد که بهتر است با بهترین کیفیت خریداری شود پیشنهاد می کنم قبل از تهیه وسایل آتلیه عکاسی از مشاوران فروشگاه دیدنگار مشاوره بگیرید تا با توجه به بودجه مورد نظرتون بهترین محصولات به شما معرفی کنند.

قیمت دکور آتلیه عکاسی

قیمت دکور آتلیه عکاسی با توجه به میزان فضا و کیفیت دکوراسیون می تواند متغییر باشد اگر آتلیه عکاسی شما در محلی است که چندین آتلیه دیگر وجود دارد بهتر است برای داشتن دکور جذاب آتلیه وقت و هزینه بزارید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب آتلیه خود کنید استفاده از دکور های فانتزی دست ساز جذاب می تواند قیمت دکور آتلیه عکاسی شما را تا حدود زیادی کاهش دهد.

وام آتلیه عکاسی چقدر است ؟ 

وام آتلیه عکاسی با توجه به خدمات آتلیه عکاسی در زمان های مختلف متغییر است و هر ساله مبلغش تغییر می کند برای دریافت وام آتلیه عکاسی می توانید به بانک مراجعه کنید و وام آتلیه عکاسی دریافت کنید و یا به سایت اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران مراجعه نمایید

شرایط اخذ وام برای آتلیه عکاسی

برای دریافت وام آتلیه عکاسی می توانید به انجمن عکاسان و فیلمبرداران مراجعه نمایید شما با داشتن مدرک فنی و حرفه ای و جواز کسب آتلیه عکاسی می توانید برای دریافت وام آتلیه عکاسی اقدام نمایید.

نرم افزار های آتلیه عکاسی 

 • ادوبی لایت روم
 •  Skylum Luminar
 • فتوشاپ
 • Capture One
 • On1 Photo RAW
 •  Coral PaintShop Pro
 • ACDSee Photo Studio Ultimate
 •  Gimp
 •  Canva
 •  PicMonkey
 • Pixlr Editor
 • Snappa
 •  PortraitPro
 • Fotor
 •  DxO Optics Pro 10
 • Serif Affinity Photo

 

نحوه گرفتن مجوز برای آتلیه عکاسی

در سایت اتحادیه عکاسی می توانید شرایط و نحوه گرفتن مجوز برای آتلیه عکاسی را به صورت کامل مشاهده نمایید.

نمونه فرم قرار داد آتلیه عکاسی 

یکی از مهم ترین مواردی که در همه شغل های خدماتی  باید برای جلب رضایت انجام شود نوشتن قرار داد کامل و مشخص کردن جزئیات پروژه است در صنف عکاسی هم مشابه سایر اصناف باید هر واحد کاری یک نمونه فرم قرار آتلیه عکاسی داشته باشد تا بتواند همه جزئیات پروژه را در آن مکتوب نماید متن قرار داد آتلیه عکاسی باید در ۲ نسخه تهیه شود و یک نسخه آن دست آتلیه دار و نسخه دیگر باید به مشتری ارائه گردد.

لوازم نورپردازی آتلیه عکاسی

مهم ترین عامل کیفیت عکاسی و فیلمبرداری در آتلیه عکاسی نورپردازی در فضای آتلیه می باشد لوازم نور پردازی آتلیه عکاسی شامل رینگ لایت فلاش سافت باکس رفلکتور و … می باشد. بهتر است برای تهیه لوازم نور پردازی آتلیه عکاسی دقت کافی داشته باشید تا بهترین تجهیزات را برای نور پردازی آتلیه عکاسی خود تهیه کنید.

مراحل راه اندازی آتلیه عکاسی

نوشتن طرح توجیهی

گرفتن جواز کسب

انتخاب مکان

تهیه تجهیزات مورد نیاز آتلیه

تبلیغات برای جذب مشتری

میزان درآمد آتلیه عکاسی

میزان درآمد آتلیه عکاسی می تواند بر اساس فاکتور های مختلف مثل تخصص تیم آتلیه سابقه کاری برند سازی دکوراسیون داخلی و محل تاسیس آتلیه عکاسی متغییر باشد. مثلا ممکن است یک آتلیه عکاسی در یک شهر کوچک ماهانه ۳۰ میلیون درآمد داشته باشد و یک آتلیه بزرگ در بالاترین منطقه تهران که دارای سابقه کاری بالا هست ماهانه بیش از ۵ میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

فضای آتلیه عکاسی

فضای آتلیه عکاسی بهتر است بزرگ باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی در فضا آتلیه عکس های زیبا و جذاب بگیرند  همچنین دکوراسیون فضای آتلیه عکاسی باید به صورتی باشد که بتوان برای عکاسی خانوادگی عکاسی نوزاد و عکاسی زوج از آن استفاده کرد.

 استفاده از وسایل دست دوم برای آتلیه عکاسی

اگر تازه آتلیه عکاسی خود را راه اندازی کردید و بودجه زیادی برای خرید تجهیزات آتلیه عکاسی ندارید پیشنهاد استفاده از وسایل دست دوم برای آتلیه عکاسی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد با این کار هزینه ای که شما باید برای خرید تجهیزات آتلیه در نظر بگیرید تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند.

طراحی دفتر آتلیه عکاسی

اولین جایی که مشتری شما برای عقد قرار داد با آتلیه می بیند دفتر کار شما در آتلیه می باشد بنابراین شما باید زمان و هزینه مناسبی را برای طراحی دفتر آتلیه عکاسی در نظر بگیرید تا بتوانید تعداد مشتریان خود را افزایش و درآمد خوبی کسب کنید.

طرح توجیهی آتلیه عکاسی

طرح توجیهی یا بیزنس پلن مهم ترین قسمت راه اندازی هر کسب و کاری می باشد بسیاری از کسب و کار ها بودند که بدون داشتن طرح توجیهی کار خود را شروع کرده اند و بعد از چند مدت با شکست رو به رو شدند و زمان و هزینه خود را به هدر داده اند برای راه اندازی آتلیه عکاسی هم مهم ترین گام این است که یک طرح توجیهی برای آتلیه عکاسی داشته باشید و جزئیات کامل کار خود را به صورت کامل شرح دهید تا بتوانید میزان سرمایه گزاری و میزان درآمد و زمان لازم برای کسب سود را در کسب و کار خود مشخص کنید.

طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی 

اولین چیزی که مخاطبین شما با ورود به آتلیه عکاسی شما مشاهده می کند ظاهر آتلیه عکاسی می باشد بنابراین شما باید زمان و هزینه مناسب برای طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی خود در نظر بگیرید بهتر است دکوراسیون آتلیه عکاسی شما یک دکور خاص و متناسب با عکاسی باشد تا برای مشتریان جذابیت ایجاد کند.

دریافت مجوز آتلیه عکاسی

برای داشتن یک آتلیه عکاسی حرفه ای بهتر است که ابتدا برای دریافت مجوز آتلیه عکاسی اقدام کنید. برای گرفتن جواز کسب آتلیه عکاسی هم می توانید به سایت انجمن عکاسان و فیلمبرداران مراجعه کنید و لیست مدارک مورد نیاز برای گرفتن جواز کسب آتلیه را مشاهده و آن ها را تهیه کنید تا بتوانید جواز کسب آتلیه خود را بگیرید.

آتلیه عکاسی حرفه ای

یک آتلیه عکاسی حرفه ای باید ۲ ویژگی مهم داشته باشد اولین و مهم ویژگی یک آتلیه عکاسی حرفه ای داشتن عکاسان حرفه ای و متخصص می باشد و دومین ویژگی مورد نیاز هر آتلیه عکاسی حرفه ای مجهز بودن به به روز ترین تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری است این ۲ ویژگی مکمل هم هستند و وجود هر کدام از این ویژگی ها برای داشتن آتلیه عکاسی حرفه ای ضروری می باشد.

جذب مشتری برای آتلیه عکاسی

بعد از راه اندازی هر کسب و کاری یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر گرفته شود جذب مشتری می باشد اگر هر کسب و کاری به هر دلیلی در این مرحله موفق نباشد به جرات می توان گفت که آن کسب و کار بعد  از مدتی شکست می خورد در صنف آتلیه عکاسی هم یکی از مهم ترین بخش هایی که وجود دارد جذب مشتری برای آتلیه عکاسی می باشد که باید با تبلیغات مناسب و برند سازی خوب مشتریان آتلیه عکاسی خود را افزایش دهید تا بتوانید درآمد خوبی داشته باشید.

ایده برای آتلیه عکاسی

اگر شما قصد دارید یک آتلیه عکاسی داشته باشید بهتر است ابتدا چند ایده برای آتلیه عکاسی خود در نظر بگیرید تا بتواند کسب و کار  خود ر ا جذاب تر کنید این که شما  صرفا یک آتلیه معمولی داشته باشید و خدمات معمولی ارائه دهید نمی تواند در  طولانی مدت برای شما سود دهی بالایی داشته باشد شما باید کاری کنید که مشتریان خودشون درباره آتلیه شما با یکدیگر صحبت کنند مثلا آتلیه عکاسی شما باید جوری باشد که اگر در یک شهر چندین آتلیه وجود داشت شما با ارائه مزیت های رقباتی که دارید بتوانید بیشترین سهم بازار را داشته باشید

چند ایده برای آتلیه عکاسی

 • امکان داشتن مشاوره رایگان برای مشتریان
 • برگزاری سمینار های عکاسی با موبایل
 • امانت دادن تجهیزات عکاسی
 • برگزاری سمینار ژست عکاسی
 • داشتن دکور جذاب
 • داشتن خدمات خاص در آتلیه
 • ارائه کوپن تخفیف به مشتریان برای مراجعه بعدی به آتلیه